pri porode bola aj sranda

v prvom rade sa Ti chcem poďakovať za veľmi užitočné hodiny gravidjogy a v druhom rade za pôrodnú prípravu.
Termín som mala 8.7. a dosť som sa obávala, či spoznám signály, že „už je to tady“…Ale 3.7. mi počas dňa často tvrdlo brucho a večer už každých 10 minút a malý v brušku 3 hodiny v kuse kopkal, tak som sa zľakla, či není v tiesni. Tak som sa ešte poriadne napapala -kdyby náhodou 😀 a o 23:30 sme sa s mužom vybrali na Kramáre. Začala som sa otvárať až ráno ale pomaly, podvečer mi pustili vodu a už to išlo. Po teplej sprche sa bolesti tak zintenzívnili, že keď sa ma 2.krát opýtali, či nechcem epidurál, tak už som neodolala- nepomohlo ani krúženie panvou…Skrátka 4.7. o 21:42 sa nám narodil Matúško 3310 g a 50 cm.Aj ma nastrihli, aj tlačili na brucho, malý bol naloganý vody, dvakrát omotaný, ale aspoň bolo kvalitné 2 hodinové „telo na telo“?
Po veľmi zmätočných ukážkach a inštrukciách – od každej sestričky iných, sme happy, že tá jedna nám ukázala to vzorové kojenie- malý pil ako v tých videách z tvojho kurzu.Tak po vychutnaných 4 dňoch vo vlastnej šťave z tých horúčav nás pustili domov. Teraz plne kojíme, ale trápi nás asi nadprodukcia mliečka – pred kojením, keď si neodstriekam, tak sa malý ide utopiť – zabehne mu, lebo to nestíha hltať, tak lapá dych, alebo pritom pohltá kopec vzduchu a potom dlho odgrgáva a bolí ho bruško.Robím si feniklový čaj aj rascový odvar – to trochu pomáha na prdíky. A ešte nás trápi často silná a dlhá štikútka – na tú nám zaberá len to hltavé pitie z prsa ?.Máš nejaký lepší trik?
Ale celkovo pri pôrode bola aj sranda a hlavne sme so sestrou boli atrakciou – ležala o dve izby ďalej, rodila 2 dni predo mnou☺ – takže boli sme si psychickou podporou jedna druhej a mám aj odberateľku na prebytočné mliečko, keďže ona malú aj dokrmuje.
Ešte raz vďaka za všetko!
Šťastní rodičia Petra a Martin