Contact
Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným sú korene, druhým krídla. Hodding S. Carter

Alexandra Somorovská

Alexandra Somorovská

Som laktačná poradkyňa, lektorka gravidjogy, mama skoro 3-ročného syna - praktizujúca a propagujúca vzťahové rodičovstvo, rešpektujúcu výchovu a všetko možné okolo toho. Pôvodne dlhé roky zamestnaná na nižsích vedúcich pozíciách, vyštudovala som prekladateľstvo, tlmočníctvo a politológiu, momentálne s víziou matky na plný úväzok a pomocnej ruky druhým ženám.

URL webstránky: http://www.cestarodica.sk
streda, 19 november 2014 13:31

Danica Horvátová

S radosťou sa pripájam do projektu cesta rodiča. V lete 2014 som sa stala matkou a napriek tomu, že ma téma rodičovstva dávno predtým zaujímala, nebolo ľahké zorientovať sa v nej.

nedeľa, 02 november 2014 13:05

Dovoľme si plakať...

Často navštevujem čerstvé mamy. Zažili mnohé... A spracovávajú ešte viac... Sú vlastne celkom inými bytosťami, než akými boli predtým, než priviedli na svet svoje prvé dieťa a než sa ich ženstvo, vzťah a život - posunul niekde úplne inde. Prechádzajú obrovskou zmenou, zvládli jednu z najvýznamnejších životných skúšok, a ešte si to ani nestihli uvedomiť. Pridáva sa k tomu zážitok z pôrodnice, skúsenosti s lekárskym personálom, fyzická stránka a asi pol milióna ostatných vecí. Jedna to zvláda ľahšie, druhá horšie, jedna to má úplne na porazenie, iná síce ani nie, ale nie je si istá tým čo robí... každá máme jednoducho iný príbeh. Zatrasie to však s každou. A do hĺbky...

Kurz pre budúcich rodičov je vašim sprievodcom na ceste k dobrému pôrodu a príjemným začiatkom v kruhu novej rodiny. Pripraví vás na to, ako vybrať pôrodnicu a priblíži vás k tomu, aby ste vedeli, čo si želáte od svojho pôrodu a ako to dosiahnuť.

 

Deň o všetkom, čo zaujíma tehotnú ženu, ktorá si želá prežiť tehotenstvo a pôrod podľa svojich pocitov a vlastných predstáv. Čakajú vás informácie, inšpirácie a odpovede na otázky - ako sa pripraviť na pôrod a prvé týždne rodičovstva v našich podmienkach, aké sú možnosti a možné alternatívy.

Obsah kurzu:

 

nedeľa, 04 august 2013 17:42

Strava dojčiacej matky

 

Matky môžu jesť všetko bez obmedzenia a na vylúčenie akejkoľvek potraviny je potrebný konkrétny dôvod, netreba niektoré potraviny preventívne či paušálne vylučovať.
 
Existujú dlhé a najmä neopodstatnené zoznamy „zakázaných“ jedál pre dojčiace matky a to aj napriek tomu, že v skutočnosti počas dojčenia netreba dodržiavať žiadnu špeciálnu „diétu“ ani preventívne vylučovať z jedálnička potraviny. Mnohé dojčiace mamičky v úprimnej snahe urobiť to najlepšie vylúčia zo stravy toľko potravín, že ich strava je mimoriadne oklieštená, čo nie je dobre.
Strana 1 z 9

Prihláste sa k odberu noviniek

Facebook